V blízkosti Aggteleku, vedľa potoka Jósva, ktorý poháňa unikátnu dobovú papiereň, sa nachádza Guttenbergovo múzeum. Vybudoval ho veľký nadšenec a zberateľ Béla Varga. Z Guttenbergovej doby sa nezachoval nijaký pôvodný hmotný majetok, a preto sa rozhodol zrekonštruovať ho a vytvárať autentické kópie technikou tohto najväčšieho objavu stredoveku, ktorý spôsobil revolúciu v stredovekých informáciách, keďže sa dovtedy písali knihy iba ručným prepisom, neskôr tlačením z drevených doštičiek.
Guttenberg ako prvý na svete v 15. storočí vynašiel techniku mechanickej tlače a systém kovových písmen. Jeho objav môžeme významom prirovnať k vynálezu kolesa. Majiteľ múzea zhotovil kópiu tlačiarenského zariadenia podľa dobových materiálov, využil tak svoje skúsenosti a profesionalitu ako dlhoročný zberateľ prvotlačí. Vlastnoručne zhotovený stroj je unikátom, keďže podobná kópia sa nachádza iba v Bazileji. Práce sa začali po konzultácii s niekoľkými európskymi múzeami. Najskôr bol vyrobený stroj a potom pridružená ručná papiereň.
Neskôr tiež získal kópiu písma s 269 znakmi na koži, ktoré je staré 500 rokov. Do múzea ho získal od zberateľa z Milwaukee. Podarilo sa mu vytvoriť skutočne autentickú kópiu. Zrekonštruované nástroje predstavené v expozícii tlače v Guttenbergovom múzeu sú vhodné na vytváranie biblických kópií. Na výstave je tiež k dispozícii kópia kompletného oloveného písma od Guttenberga a skúšobne vytlačená Biblia 1-1.
Týmito nástrojmi vytvoril Béla Varga aj najväčšiu knihu 21. storočia, vytlačenú v duchu Guttenbergovej doby, ktorá je svetovou raritou. Kniha sa zaoberá jaskyniami, flórou a faunou a dedičstvom národného parku Aggtelek. Obsahuje 346 strán, hárok má rozmery 418 × 377 cm a váži 1420 kg. Kniha má certifikát spoločnosti Guinness z 21. marca 2010 ako „najväčšia kniha na svete“.
Ide o bonusové miesto. Potvrdenie z tohto miesta môžeš použiť do pamätníka namiesto ktoréhokoľvek miesta.
V pamätníku Žombojko sa o spoločnom Národnom parku s Maďarskom dozvieš oveľa viac.